flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

                                         

                                                                                                                                                                                                                                                                       «ЗАТВЕРДЖЕНО»

загальними зборами суддів та працівників апарату

Борівського районного суду  Харківської області

                                                                                             протокол № 01-07/3   від 09.04.2021 

 

П Р А В И Л А

внутрішнього трудового розпорядку і службової дисципліни

Борівського районного суду Харківської області

 

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку і службової дисципліни ( далі – Правила) розроблені у відповідності до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з урахуванням Закону України «Про державну службу» та   Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства з питань державної служби від 03.03.2016  № 50 (зі змінами), інших чинних нормативно-правових актів України і визначають положення щодо організації внутрішнього трудового та службового розпорядку Борівського районного суду Харківської області (далі - Суд),  режим роботи, умови перебування суддів, державних службовців та інших працівників суду у даному органі, забезпечення трудової дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення  якості й продуктивності праці шляхом  створення  необхідних  умов для нормальної  високопродуктивної роботи, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових   обов'язків.

1.2. Правила встановлюють вимоги додержання трудової та службової дисципліни і поширюються на суддів, державних службовців, працівників, які виконують функції з обслуговування,  працівників патронатну службу, робітників та інших працівників апарату Суду (далі – працівники Суду) та є обов’язковими до виконання.

1.3. Трудова та службова дисципліна в суді ґрунтується на засадах сумлінного  та професійного виконання своїх обов’язків,  а також вимог нормативних актів про охорону праці, створення належних умов для ефективної роботи, заохочення до сумлінної праці за результатами роботи.

1.4. Для державних службовців, які працюють у Суді правила встановлюються з урахуванням Закону України "Про державну  службу".


1.5.  Правила  затверджуються  загальними зборами суддів, державних службовців та інших працівників апарату суду за поданням керівника апарату суду,  доводяться до їх відома   під підпис  і розміщуються на дошці оголошень та на веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України».

 

2. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

2.1. Порядок прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників  Суду визначається Конституцією України, Кодексом законів про працю України,  Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.

2.2. Порядок зайняття посади судді, зарахування його до штату Суду, звільнення судді з посади та припинення його повноважень  визначається Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

2.3. Призначення та звільнення працівників до апарату Суду на державну службу здійснюється відповідно до Закону України "Про державну службу".

Призначення осіб на посади державної служби апарату Суду здійснюється за результатами конкурсу,  крім випадків,  передбачених законодавством України.

 При прийнятті на роботу інших працівників, посади яких не належать до посад державних службовців, конкурс не проводиться.

2.4. Призначення та звільнення помічника судді, помічника голови суду до апарату Суду на патронатну службу Суду здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про помічника судді, затверджене Радою суддів України.

 Помічник судді призначається та звільняється з посади за поданням судді на строк повноважень судді та не довше ніж на період перебування судді у штаті суду.

2.5. Трудові відносини з працівниками оформлюються наказом  голови або керівника апарату Суду.

2.6. При прийнятті на роботу до Суду разом з заявою про прийняття  громадяни зобов’язані подати:

- заповнену особову картку працівника (форма П-2) та дві фотокартки розміром 3x4 або 4x6 сантиметрів;

-  паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера (картку фізичної особи-платника податків);

-  трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

- диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;

- копію медичної довідки про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричного та наркологічного оглядів;

- медичну довідку встановленого зразка від лікаря-терапевта із зазначенням результатів флюорографічного обстеження;

- довідку органів Міністерства внутрішніх справ України про відсутність судимості з датою видачі не пізніше, ніж за два місяці до її подання.

- військовий квиток (за наявності) та його копію;

- копії документів про надані пільги (у разi наявності);

- згоду на обробку персональних даних.

Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених документів, зобов’язані  подати документи, передбачені законодавством про державну службу.

Кандидати на посаду помічника судді зобов’язані подати документи, передбачені Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.

Усі копії документів подаються разом з оригіналами, завіряються відповідальним працівником апарату Суду з питань персоналу, після чого оригінали повертаються кандидатові.

2.7. Після призначення на посаду працівник  Суду не пізніше трьох робочих днів  відкриває у відділенні банку  рахунок для  отримання  заробітної плати на  зарплатну картку.

2.8. Призначення, переведення, проходження служби державними службовцями,  надання відпустки, відрядження, навчання та підвищення кваліфікації, звільнення працівників апарату Суду оформляються наказом керівника апарату або особою, яка виконує його обов’язки, про що вони ознайомлюються під підпис.

Зарахування  судді до штату суду, обрання судді на адміністративну посаду, надання відпустки, відрядження, навчання та підвищення кваліфікації, відрахування судді зі штату суду  оформлюються наказом голови Суду або особою, яка виконує його обов’язки, про що суддя ознайомлюється під підпис.

2.9. З метою перевірки професійного рівня і ділових якостей працівника апарату Суду  при прийнятті на роботу може встановлюватися випробування строком до шести місяців, про що має бути зазначено в наказі про призначення.  При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим.

2.10. Особи, які призначаються на посаду державного службовця вперше, приймають Присягу державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

2.11. Призначеного або переведеного в установленому порядку на іншу роботу працівника  Суду в день виходу на роботу, відповідальний працівник зобов’язаний ознайомити з цими Правилами під підпис та провести інструктаж з питань охорони праці та протипожежної безпеки.

2.12. Записи про призначення, переведення та заохочення заносяться до трудової книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженою спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58. Трудові книжки працівників  Суду зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника апарату Суду.

2.13. У день звільнення відповідальний за ведення роботи з персоналом в Суді зобов’язаний видати працівникові трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення. Днем звільнення працівника вважається останній день його роботи в Суді. Відділ планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області зобов’язаний провести з працівником повний грошовий розрахунок.

 

3. ОБОВ’ЯЗКИ КЕРІВНИЦТВА СУДУ

 3.1. Керівництвом  Суду вважаються  посади голови Суду, керівника апарату Суду та їх заступників (далі – Керівництво Суду).

3.2. Керівництво Суду зобов’язане:

– неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

– при прийнятті на роботу роз’яснити  працівникові права і обов’язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

– затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника Суду;

– визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

– забезпечити здорові та безпечні умови праці;

– контролювати дотримання працівниками Суду  вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу;

–  забезпечити  оформлення  документів для виплати  працівникам Суду  заробітної плати регулярно в робочі дні, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, а якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем -  напередодні;

– постійно вдосконалювати організацію роботи Суду, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату Суду;

– створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників Суду;

– сприяти організації оздоровлення та відпочинку суддів та працівників апарату. 

Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров’я і безпеки працівників Суду.

 

4. ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

4.1. Працівники Суду мають право:

– брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;

– на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку співробітників і громадян;

- на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, що присвоюється державним службовцям, досвіду та стажу роботи;

-  на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

-  на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання посадових обов’язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;

- відпочинок, який забезпечується наданням щотижневих вихідних днів, святкових та

неробочих днів і оплачуваних щорічних відпусток;

-  відпустку без збереження заробітної плати згідно діючого законодавства;

-  на захист своїх законних прав та інтересів у вищих державних органах і в судовому порядку.

Працівники  Суду  мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

4.2. Працівники  Суду  зобов’язані:

- дотримуватися Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», інших актів чинного законодавства України, Положення про апарат Суду, цих Правил та посадових інструкцій працівників апарату Суду;

- не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

- сумлінно виконувати свої посадові обов’язки, виявляти ініціативу, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

- дотримуватись  принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати  про свою професійну честь і гідність;

- шанобливо ставитися до громадян, керівників та співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, етичної поведінки, уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації  під час спілкування, прояви зверхності, зневажливого ставлення до  колег та громадян, дотримуватися  взаємоповаги, ділового  стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку;

- пред’являти при призначенні чи прийомі на роботу документи та повідомляти відомості особистого характеру, що передбачені законодавством, а також інформувати про всі зміни, які відбулися у особистих даних, а саме – зміну адреси, сімейного положення та інші, у строки, що встановлені  законодавством;

- мати охайний і належний зовнішній вигляд, дотримуватись офіційно-ділового стилю одягу, носити бейдж із зазначенням посади, прізвища, імені та по-батькові та уникати екстравагантності;

- своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади або посадових осіб, розпорядження, накази, вказівки та доручення голови та керівника апарату Суду;

- діяти в межах своїх повноважень;

- постійно підвищувати свій професійний, інтелектуальний і культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

- у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, невідкладно в письмовій формі повідомити про це безпосереднього керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні – повідомити  керівництво;

- не допускати розголошення інформації про громадян та учасників процесу, що стала їм відома під час виконання посадових обов’язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;

-  утримуватися від публічних обговорень, суджень та оцінок по відношенню до діяльності державних органів, а також їх керівників;

 - повідомляти керівництво Суду про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

У разі недотримання працівником Суду даних вимог складається акт про відсутність працівника Суду на робочому місці.

У разі ненадання  працівником  Суду доказів поважності причин своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім’я керівництва Суду  щодо причин своєї відсутності;

- забезпечувати збереження майна Суду, ефективно використовувати обладнання, економно витрачати матеріали, електроенергію та інші ресурси (цінності), підтримувати чистоту на робочому місці;

- у разі звільнення з посади передати актом передачі справи і довірене у зв’язку з виконанням  посадових обов’язків  майно  уповноваженій керівником апарату  особі;

- виносити з приміщення Суду майно, документи, предмети та матеріали, що є його власністю без відповідного на те дозволу керівника апарату;

- приносити в приміщення Суду вибухові, отруйні та пожежонебезпечні засоби, а також предмети або товари, що призначені для продажу, користуватися нестандартними електроприладами і нагрівачами;

- виконувати на робочому місці роботу, що не пов’язана з виконанням посадових обов’язків;

- організовувати в Суді структури політичних партій та громадських організацій (за виключенням профспілок), використовувати своє службове становище в їх інтересах;

- курити в місцях, спеціально не обладнаних для цих цілей; знаходитися в приміщенні суду в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;

- дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки.

Обсяг конкретних обов’язків кожного працівника  апарату Суду та підпорядкованість визначається відповідними положеннями, посадовими інструкціями та функціональними обов’язками  затвердженими керівництвом Суду  в установленому порядку.

Завдання, права та обов’язки помічників суддів визначаються  Положенням про помічника судді, затвердженим рішенням Ради суддів України.

Умови роботи судових розпорядників, обсяг їх прав та обов’язків  визначаються також  Положенням про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників, затвердженим наказом ДСА України.

Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома працівників Суду шляхом ознайомлення у паперовій чи електронній формі  з підтвердженням такого ознайомлення під підпис у  відповідному бланку ознайомлення чи самому документі або журналі реєстрації документів або накладенням відповідним кваліфікованим електронним підписом, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

Застосування до працівників Суду заохочень та стягнень здійснюється відповідно до чинного законодавства  та локальних актів Суду.

 

5. РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ. ЧАС ВІДПОЧИНКУ.

5.1. Тривалість робочого часу  для працівників Суду становить 40 годин на тиждень. Установлюється  п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя) .

Робочий час з понеділка до четверга триває з 8:00 год. до 17:00 год., у п’ятницю - з 8:00 год. до 15:45 год. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

5.2. Перерва для відпочинку і харчування триває з 12:00 год. до 12:45 год. і не включається в робочий час. Працівники Суду  використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

5.3. Канцелярія Суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до Суду щоденно протягом робочого часу. Прийом документів канцелярією здійснюється через спеціально обладнаний бар’єр. Відвідувачам Суду забороняється знаходитися в робочій зоні канцелярії Суду.

Прийом громадян керівником апарату Суду та іншими працівниками апарату ведеться  на протязі робочого часу.

Прийом громадян головою Суду ведеться відповідно до затвердженого графіку. Судді особистий  прийом громадян не ведуть. Відвідувачам Суду  суворо забороняється  заходити до кабінетів суддів.

З метою створення оптимальних умов для реалізації громадянами своїх законних прав та інтересів, приймання громадян у Суді здійснюється відповідним працівником апарату суду, який  веде запис на особистий прийом  до  голови Суду.

5.4. Керівництво Суду вправі переносити час початку (закінчення) робочого дня для окремих суддів і працівників апарату Суду.

5.5. На працівників  Суду ведеться табель обліку робочого часу. Вихід на роботу працівника  Суду фіксується щоранку о 8 год. у Книзі обліку виходу на роботу працівників суду, яка  знаходиться у кабінеті керівника апарату  шляхом проставляння працівником особистого підпису.

Вихід працівника апарату Суду за межі адміністративної будівлі Суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома  керівника апарату Суду, суддів – з відома голови Суду.

5.6. За ініціативою працівника апарату Суду і згодою  керівника апарату  працівник може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі суду. Для цього працівник апарату Суду повинен погодити у письмовій формі, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку, перелік відповідних завдань та строки їх виконання з керівником апарату.

Обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу.

За межами адміністративної будівлі суду можуть виконуватися завдання, якщо їх якісне, ефективне та результативне виконання не потребує:

 - використання інформації з обмеженим доступом;

- доступу до комп’ютерного, телекомунікаційного та/або програмного забезпечення, яке функціонує лише у межах приміщення суду;

- обов’язкового перебування в приміщенні суду.

Час виконання працівником завдань за посадою за межами адміністративної будівлі суду обліковується як робочий час.

5.6. З метою закінчення розгляду судової справи, розгляд якої розпочався на протязі робочого дня, дотримання принципів безперервності та розумних строків судового розгляду, прийому, реєстрації та розгляду невідкладних судових справ, які розглядаються слідчими суддями працівники Суду можуть залучатися до роботи у неробочий час (вихідні і святкові дні) та надурочний час у порядку і на умовах, що передбачені законодавством.

Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники Суду зобов’язані за розпорядженням керівництва Суду з’явитися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота в які компенсується згідно з чинним трудовим законодавством України.

 5.7. Працівники Суду можуть за потреби залучатися до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні. Чергування працівників Суду  здійснюється згідно з графіком, який  затверджується керівництвом Суду.

 За роботу в зазначені дні (час) протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за відповідними заявами працівників Суду, або надається грошова компенсація  у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю.

 5.8. Щорічні основні та додаткові відпустки працівникам Суду та їх тривалість визначаються відповідно до вимог Кодексу законів про працю України, законів України «Про державну службу», «Про відпустки», «Про судоустрій і статус суддів» та іншого чинного законодавства України.

5.9. Помічнику судді, помічнику голови суду та працівникам, які виконують функції з обслуговування надається  щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні. До стажу роботи, який дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, зараховуються:

- час фактичної роботи з особливим характером праці, пов’язаної з роботою на персональному комп’ютері, який складає більше половини тривалості робочого дня;

- час щорічної основної відпустки та час щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, пов’язаної з роботою на персональному комп'ютері, який припадає на робочі дні.

Періоди відпустки без збереження заробітної плати, тимчасової непрацездатності, соціальних відпусток (зокрема відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами), навчальних відпусток, творчих відпусток, перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації, період увільнення працівника у зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації, та робочі дні, в які працівник був зайнятий роботою на персональному комп’ютері менше половини тривалості робочого дня, не зараховуються до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов’язаної з роботою на персональному комп’ютері.   

Для розрахунку тривалості щорічної додаткової відпустки за роботу з комп’ютером  ведеться облік робочого часу, відпрацьованого в умовах з особливим характером праці. Проведення вимірів часу зайнятості роботою на комп’ютері здійснюється  фотографією робочого часу і хронометражем.

Фактична тривалість відпустки розраховується за попередній календарний робочий рік відповідно до обліку робочого часу з особливим характером праці, пов'язаної з роботою на персональному комп’ютері, пропорційно стажу роботи, який дає право на дану відпустку.

5.10. Черговість надання щорічних  та додаткових відпусток  встановлюється  керівництвом Суду з урахуванням забезпечення постійної роботи суду і сприятливих умов для відпочинку його працівників.

За бажанням суддів чи працівників Суду чергова відпустка може надаватися частинами, при цьому тривалість одної частини не може бути менша за встановлений законом термін. Графіки відпусток складаються на кожний календарний рік до 15 грудня поточного року на підставі пропозицій працівників  і доводяться  під підпис.

5.11. Заява про надання відпустки судді подається  на ім’я голови суду,  працівника апарату Суду - на  ім’я  керівника апарату  за 2 тижні до початку відпустки. Працівники,  відповідальні за роботу архіву суду, облік та зберігання судових справ  разом із заявою про відпустку подають акт прийому передач судових справ особі, яка тимчасово виконує його обов’язки. Надання відпусток оформляється наказом  керівництва Суду.     

Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.12. За рішенням керівництва Суду працівники  Суду можуть бути відкликані з відпустки. Невикористана частина відпустки у такому випадку надається працівникові за його заявою в будь-який інший час відповідного року або приєднується до відпустки у наступному році. Оплата праці проводиться з урахуванням суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

5.13. Забороняється в робочий час:

- відвертати працівників апарату Суду для виконання доручень і проведення заходів, що не пов’язані безпосередньо з їх службовою діяльністю;

- скликати збори, засідання і наради з питань, не пов’язаних з реалізацією повноважень Суду, крім випадків, встановлених законами України.

 

6. ПРОПУСКНИЙ РЕЖИМ

6.1. Пропуск осіб до приміщення Суду здійснюється відповідно до Правил пропуску осіб до будинку (приміщення) Борівського районного суду Харківської області  співробітниками Служби Судової охорони.

До взяття під охорону приміщення Суду Службою Судової охорони пропускний режим здійснюється судовим розпорядником Суду або іншим працівником апарату Суду на якого покладені відповідні обов’язки.

6.2. Відвідувачі допускаються в Суд в робочий час при пред’явленні документів, які посвідчують їх особу.  Облік відвідувачів суду здійснюється в Журналі обліку відвідувачів суду.

6.3. Працівники Суду пропускаються до приміщення Суду в робочі дні та години за пред’явленням службового посвідчення. У неробочий час, вихідні та неробочі святкові дні допуск у приміщення Суду  працівників  Суду та інших осіб здійснюється з дозволу керівництва Суду.

 

  1. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ.

7.1. Недотримання вимог даних Правил, невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків є підставою для притягнення працівника Суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

7.2. Питання, пов’язані із застосуванням даних Правил вирішуються керівництвом Суду.