Верховний Суд України дійшов висновку, що перепланування, що перешкоджає в користуванні спільним сумісним майном (сходами) в будинку, - незаконна.
Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах Верховного Суду України від 8 червня 2016 року №6-530цс16.
Так, ст. 41 Конституції визначено, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.
Згідно ст. 13 Конституції, власність зобов'язує; вона не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
Відповідно до ч. 2 ст. 386 ЦК власник, який має підстави припускати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
За змістом ст. 391 ГК, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
У переглядається справі місцевий суд, з яким погодився суд касаційної інстанції, прийшов до обгрунтованого висновку про те, що перепланування вхідного тамбура будинку була проведена без дотримання встановленого законом порядку і не відповідає нормам законодавства в галузі містобудування, в результаті чого порушені права та інтереси позивачки, оскільки перекритий вхід на сходи, що ведуть до належного їй на праві власності нежитлового приміщення.