flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Напади на суддів почастішали

28 вересня 2016, 11:18

 У світлі відбувається судової реформи акценти давно змістилися зі зміцнення судової гілки влади як незалежної від інших гілок - виконавчої та законодавчої, - на кардинальну заміну кадрів.

 
Як відомо, охорона судів і суддів на даний момент практично не здійснюється. Так, в 2016 році юридична спільнота вразила ситуація, коли столичний суд обікрав ... охоронець!
 
Нагадаємо, що влітку в Солом'янському райсуді міста Києва сталася пожежа. На наступний день після цього до чергової частини Солом'янського управління поліції надійшло повідомлення про крадіжку з кабінету голови суду: зникли особисті речі і ноутбук. Було встановлено, що до викрадення речей причетні бійці полку «Київ», які забезпечували в будівлі пропускний режим.
 
Неодноразово жертвою нападу стає майно, яке належить суддям, членам сімей суддів, в зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя.
 
Так в березні 2016 року невідомий шляхом пошкодження вхідних дверей квартири, що належить судді Уманського міського суду Черкаської області, таємно викрав майно судді.
 
Також в липні 2015 року жертвою нападу став автомобіль судді Канівського міського суду Черкаської області, з якого шляхом вільного доступу до автомобіля невідомий таємно викрав особисті речі судді. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 КК України.
 
22 березня 2016 року в селі міського типу Чорнобай у власному приватному будинку було скоєно збройний напад на суддю - секретаря судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області. За фактом події відкрито кримінальне провадження за ст. 187 КК України і ведеться слідство.
 
У квітні 2016 року шляхом підпалу було знищено автомобіль, що належав члену сім'ї судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області. За даним фактом порушено кримінальне провадження відповідно до ч. 2 ст. 378 КК України. Згодом, в червні 2016 року, у дворі будинку, який належить судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, було виявлено бойову гранату «РГД-5», про що було внесено відомості в ЕРДР про вчинення кримінального злочину передбаченого ч. 1 ст. 378 КК України. Постановою голови суду заяву судді про прийняття спеціальних заходів безпеки - задоволено; зобов'язано підрозділ відомчої воєнізованої охорони ДСА України забезпечити безпеку судді.
 
За інформацією Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області в серпні 2015 року в квартиру голови суду була кинута граната, в результаті чого було пошкоджено майно судді. Відомості про кримінальне правопорушення внесені до ЕДРДР за статтями 379, 378 КК України.
 
Суддя Самарського районного суду Дніпропетровська став заручником ситуації, результатом якої стало пошкодження його майна, а саме в квітні 2014 року його власний автомобіль облили кислотою і фарбою, а також в телефонному режимі дзвінками і повідомленнями здійснювали морально-психічний вплив, погрожували вбивством, фізичною розправою, вимагаючи звільнитися з займаної посади судді. Свої погрози висловлювали написами на паркані двору, а в будівлю було кинуто вісім пляшок з горючою сумішшю. На підставі цього факту були відкриті кримінальні виробництва. Слідство триває.
 
24 грудня 2015 року було скоєно напад на будинок, де живе суддя Харківського апеляційного господарського суду та члени його сім'ї. Невідомі особи розбили камінням вікно житлового будинку та розкидали у дворі листівки про намір розправи з її чоловіка - судді у відставці. Слідство за даним фактом триває.
 
У 2014 році мав місце випадок спроби умисного знищення майна судді Менського районного суду Чернігівської області, а саме спроба підпалу будинку, де живе суддя. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 347 КК України.
 
У серпні 2015 року в Лозівському районному суді Харківської області з метою помсти судді за його діяльність, пов'язану зі здійсненням правосуддя, громадянкою пошкоджений суддівський автомобіль, який знаходився у будівлі суду. Постановою Первомайського районного суду Харківської області до зловмисниці застосовані примусові заходи медичного характеру.
 
У січні 2016 року було скоєно проникнення в приватний будинок голови Апеляційного суду Хмельницької області та викрадено його майно. За даним фактом голова суду звернувся в правоохоронні органи з відповідними заявами. Слідство триває.
 
В кінці червня 2015 року було скоєно таємне проникнення в дачний будинок судді Апеляційного суду Хмельницької області і викрадено майно. У березні 2016 року - знову проникнення в її квартиру, де також було викрадено майно. За даними фактами ведеться слідство.
 
Так вийшло, що, проводячи реформу МВС, нове керівництво цього відомства ліквідувало судову міліцію, яка займалася охороною судів і була підпорядкована МВС України. У свою чергу міністр МВС Арсен Аваков обіцяв створити спеціальну поліцію, яка підпорядковувалася б Державної судової адміністрації.
 
На сьогоднішній день частково відновлено роботу охорони адміністративних приміщень судів, оскільки прикінцевими положеннями нового Закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року передбачено тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони, підтримання громадського порядку в суді; припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів і установ системи правосуддя; виконання функцій з державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України.
 
Однак, в період відсутності спеціалізованої охорони адміністративних приміщень судів, в приміщення суду могли зайти практично всі бажаючі, і якщо судові засідання супроводжувалися порушенням порядку, то забезпечити його, по суті, не було кому.