flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Сильна судова влада - сильна держава, - суддя Верховного Суду В. Гуменюк

28 вересня 2016, 09:12

 Суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк в складі делегації України взяв участь у Щорічній нараді Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з людського виміру в м.Варшава в рамках проекту «Забезпечення дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», який впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Про це повідомляє прес-служба ВСУ.

Особливу увагу в ході проведення форуму була присвячена питанням відкритості судової влади і довіри до судів і суддів. Суддя Верховного Суду України виступив з доповіддю щодо забезпечення в Україні незалежності судової влади після проведення судової реформи.
 
«Реформування системи судоустрою, внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, прийняття Закону України« Про судоустрій і статус суддів »повинні змінити ставлення суспільства до системи судочинства і затвердити громадянське суспільство в стабільності його розвитку.
 
«З прийняттям законів у сфері конституційного реформування визначені деполітизації судової влади: призначення суддів безстроково передано від Верховної Ради України до відання президента України, але він буде діяти в межах уявлення, з яким до нього звернеться новостворений орган - Вища рада правосуддя», - сказав Василь Гуменюк.
 
Суддя ВСУ зазначив, що належне дотримання норм права про незалежність судової влади, судів і суддів у державі - це основа захисту прав людини. Тому, в процесі реформ України співпрацює з міжнародними інституціями, зокрема, такими як Венеціанська комісія, враховуючи рекомендації і інших іноземних інститутів.
 
На порядок денний Щорічного наради включений широке коло питань, пов'язаних з виконанням державами-учасницями ОБСЄ взятих на себе зобов'язань у сфері людського виміру та шляхами їх реалізації.
 
«Верховенство права - не просто формальна законність, а й справедливість, заснована на визнанні та повному сприйнятті людської особистості як вищої цінності. Таке визнання має бути гарантовано і забезпечено державою і його органами », - підкреслив Василь Гуменюк.
 
У контексті дотримання державами-учасницями принципу верховенства права учасники заходу обговорили питання незалежності судової влади, права на справедливий суд, дотримання прав людини при проведенні антитерористичних операцій, забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб і осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, заборони тортур, забезпечення вільної діяльності журналістів і т.п.
 
Щорічна нарада ОБСЄ з людського виміру - міжнародний форум, який проводить Бюро по демократичних інститутах і правах людини ОБСЄ. Участь в роботі наради в цьому році взяли делегації з 57 держав, а також представники неурядових організацій цих країн, які займаються правозахисною тематикою.