flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Низький професіоналізм адвокатів, прокурорів і слідчих в результаті позначається на кінцевій роботі судді, - І. Бенедисюк

27 вересня 2016, 11:06

 Незнання закону не звільняє від відповідальності. Цю догму знають практично всі українці.


Однак, рівень знань законів, своїх прав і обов'язків, а також того, що дозволено і того, що заборонено, серед українців дуже низький.

Україна є правовою державою, а на практиці виявляється, що не тільки громадяни не знають законів, не вміють і не можуть правильно захистити свої права, а й юристи, покликання яких надавати юридичну допомогу, не завжди вміють правильно це зробити.

Цю ситуацію обговорювали фахівці в ході круглого столу на тему: «Модернізація правової освіти в Україні: досягнення експерименту з проведення у 2016 році ЗНО при вступі до магістратури за спеціальністю 081« Право », в ході якого була представлена презентація проекту« Концепція розвитку юридичної освіти в Україна ».

З текстом Концепції можна ознайомитися за посиланням.

В ході презентації автори ідеї відзначили, що Концепція передбачає підготовку висококваліфікованих юридичних кадрів, здатних до активної, творчої участі в державно-правовому житті, які мають політичну, правову і, що надзвичайно важливо, належну мовну культуру.

Зрозуміло, що суддям, прокурорам, слідчим, адвокатам потрібно в першу чергу добре знати те, що має значення для вирішення різноманітних юридичних справ, тобто зміст конкретних законів, порядок здійснення юридичних процедур і т.п.

Крім цього, представники судової системи відзначили, що такий низький рейтинг від громадськості судова система отримує почасти й тому, що не в змозі виправити те, що до судового розгляду напрацювали інші юристи. Низький професіоналізм адвокатів, прокурорів і слідчих в результаті позначається на кінцевій роботі судді.

Цю ситуацію спеціально для «Судово-юридичної газети» прокоментував голова Вищої ради юстиції України Ігор Бенедисюк.

«Ми знаємо, що в сучасному суспільстві у нас звинувачують тільки суддів, оскільки вони стоять на кінцевому етапі, а все, що відбувається до суду, фактично не підлягає обговоренню.

Якщо проведено неякісно наслідок, то про це стає відомо тільки в суді. Якщо суддя відпускає злочинця, то часто це не його вина, а вина того фахівця, який не довів її провину.

Або адвокат неякісно захищає свого клієнта, тоді людини засуджують на підставі слабкою доказової бази », - підкреслив Ігор Бенедисюк.