flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Конституційна реформа вплине на незалежність судді, - голова Ради суддів В. Симоненко

23 вересня 2016, 14:21

 Якою буде нова судова система після реформи?

 
Про це, під час виступу на круглому столі «Міжнародно-національні механізми захисту прав людини» розповіла голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Симоненка.
 
Вона більш детально зупинилася на змінах до Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:
 
«Вища рада правосуддя - це той орган, який зіграє дуже важливу роль після вступу в силу змін до Конституції України та Закону України« Про судоустрій і статус суддів ».
 
Хоча зміни поки не діють, вже на минулому засіданні Ради суддів ми затвердили нормативи бюджетного фінансування судової системи і вони були значно збільшені ».
 
Також вона зазначила, що для належного здійснення судової реформи важливо врегулювати питання щодо виконання судового рішення.
 
«Не менш важливим питанням в розрізі судової реформи залишається питання виконання судового рішення», - зазначила голова РСУ.
 
Крім цього, вона зупинилася і на невирішених проблемах.
 
«Так, безумовно, є проблеми з судьям-« п'ятирічок ». Якщо зі вступом в силу змін судді призначатимуться безстроково, то зараз нагальне питання залишається з непризначенням суддів- «п'ятирічок».
 
Крім цього, варто гостро питання про те, що є вимоги, щоб ті судді, у яких закінчується п'ятирічний термін, йшли на конкурс. Але ми будемо захищати суддів », - зазначила голова Ради суддів України.
 
Далі вона підкреслила, що в Україні - 113 кримінальних проваджень щодо впливу на суддів. «Це дуже велика цифра», - додала Валентина Симоненка.
 
«Щодо імунітету суддів, то так, він звужений. Однак, це міжнародний стандарт. Йдеться про звуження функціонального імунітету судді », - заявила голова Ради суддів України.