Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою зобов'язав нотаріусів та інших суб'єктів реєстрації перевіряти судові рішення на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій. Ініціатором таких змін став Мін'юст.
«Було прийнято дуже важливе антирейдерське постанову. Одна зі схем, яка використовувалася рейдерами, - це підроблені судові рішення, коли рейдери фальсифікували друку або йшли на змову з суддею, який видавав рішення, однак не реєстрував його », - прокоментував нову постанову міністр юстиції Павло Петренко.
Цю проблему чиновники Мін'юсту дозволили наступним чином - зобов'язали всіх державних реєстраторів перевіряти рішення судів, які подаються заявниками.
Відтепер, якщо реєстратор знайде відповідне рішення в реєстрі судових рішень, то реєстраційну дію буде вчинено. У разі відсутності рішення в вищевказаному реєстрі, реєстраційна дія не здійснюватиметься.
Відзначимо, що тема рейдерських захоплень майна і бізнесу, після того як Мін'юст спростив процедури реєстрації та відкрив реєстри для загального доступу, почастішала і система стала показувати недоробки.
Протягом останніх років в законодавство вносяться зміни, спрямовані на вдосконалення безпеки системи реєстрації та процедури здійснення угод.
Один із законопроектів на цю тему знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Так, проект Закону №5067 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо впровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів» був зареєстровано 5 вересня 2016 року. І саме його просить підтримати Павло Петренко.
В рамках законопроекту введена кримінальна відповідальність за вчинення рейдерських захоплень. Норми документа пропоную ввести санкцію - вісім років ув'язнення з конфіскацією майна.
При цьому будуть каратися всі особи, причетні до рейдерських схемах: реєстратори, заявники і вигодонабувачі.