Зміни розміру ставки акцизного податку на старі автомобілі, які діють на підставі Закону України №1389-VIII від 31 червня 2016 року «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX« Перехідні положення »Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» , повинні допомогти громадянам країни придбати автомобілі з Європи за меншою ціною, ніж було раніше.
Митна вартість авто при цьому не змінюється, але істотно знижена ставка акцизу дозволить заощадити при перетині кордону і оформленні транспортного засобу.
Разом з тим процедура розрахунку витрат, які понесе майбутній власник авто, не завжди очевидна.
Автовласникові, який ввозить раніше придбаний транспортний засіб на територію України, потрібно буде заплатити кілька платежів.
Перше, що потрібно знати покупцеві для розрахунку своїх витрат - це вартість автомобіля. Її потрібно буде повідомити митним органам при перетині кордону, і в такому випадку вона вважається заявленою митною вартістю. Ця інформація підтверджується документами про придбання автомобіля, але на митниці або при реєстрації авто за місцем проживання покупця іноді виникають проблеми, якщо представники державних структур із зазначеними цифрами не згодні. Тоді може знадобитися проведення оцінки авто, і це спричинить додаткові витрати. Ми ж для цілей цієї статті будемо виходити із заявленої митної вартості.
Ввізне мито розраховується, виходячи з суми заявленої митної вартості. Для більшої частини транспортних засобів її розмір становить 10%. Виняток становлять електромобілі, дизельні автобуси і нові легкові автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 3000 см3.
Розмір акцизного податку залежить від характеристик автомобіля, зокрема, об'єму циліндрів двигуна (вимірюється в см3) і його типу (бензиновий / дизельний). Для того, щоб отримати загальну суму, відповідну ставку потрібно помножити на повний об'єм циліндрів авто. Так, для бензинового автомобіля з об'ємом циліндрів 2500 см3 акцизний податок складе: 2500 × 0,276 = 690 євро.
Від загальної суми також слід розрахувати податок на додану вартість, ставка якого в даному випадку складе 20%.
У підсумку, щоб розрахувати вартість «розмитнення» автомобіля, покупцеві потрібно:
1) скласти акцизний податок (залежить від автомобіля) та 10% митної вартості;
2) додати до цього митну вартість і розрахувати від отриманої суми 20% (податок на додану вартість);
3) скласти докупи ПДВ, ввізне мито і акцизний податок, що і складе витрати з розмитнення автомобіля.
Якщо ж потрібно спрогнозувати приблизну загальну вартість авто, то до отриманої суми потрібно додати його митну вартість.