flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Одиночне ув'язнення - це катування, - Європейський суд з прав людини

30 серпня 2016, 09:29

 Проблема неналежні умови утримання в місцях позбавлення волі та порушення прав людини актуальна не тільки для України, але і для інших країн світу.

 
Багато випадків вилилися в прецедентні рішення Європейського суду з прав людини.
 
У справі «Ілашку та інші проти Молдови та Росії» (скарга №48787 / 99) мова йде про одиночній камері. Молдавський опозиційний політик Іліє Ілашку, засуджений до смертної кари за тероризм, протягом восьми років містився в суворій ізоляції в Придністров'ї. У 2001 році вирок у його відношенні був de facto скасований, а сам заявник був відпущений на свободу. Перебуваючи в камері смертників, він не мав контактів з іншими ув'язненими і не отримував новин ззовні, оскільки йому було заборонено вести переписку. У нього не було навіть права спілкуватися з адвокатом. Члени його сім'ї не могли регулярно відвідувати його. Його камера не опалюється. Як покарання його позбавляли їжі. Душ він міг приймати вкрай рідко. Такі умови разом з відсутністю медичної допомоги підірвали його здоров'я.
 
Суд порахував, що в сукупності подібні умови повинні бути кваліфіковані як катування. Таким чином, мало місце порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) з боку Росії (суд вирішив, що Придністров'я на той момент перебувало під владою Росії або, щонайменше, зазнавало з боку останньої вирішальний вплив).