flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Світовий досвід використання електронного суду

28 липня 2016, 15:36

 Як відомо, у багатьох країнах світу системи електронного суду вже давно успішно функціонують, а в нашій державі поки тільки використовуються окремі елементи електронного документообігу.

 
Експерти стверджують, що для запуску такого проекту на даний момент недостатньо фінансування.
 
З іншого боку, лунають думки, що введення електронного суду не тільки швидко окупить себе, а ще й дозволить заощадити чимало бюджетних коштів.
 
США. За допомогою системи відкритого доступу до судових електронним записам Доступ громадськості до Court Electronic Records (PACER) можна ознайомитися з реєстром прийнятих заяв, вивчити хід розгляду своєї справи та історію прийнятих рішень, а також заглянути в календар призначених засідань. Для подачі документів до судів використовується система Case Management / Електронні Case Files (Управління справою / Документи електронного справи).
 
Канада. У минулому десятилітті були запущені дві не зв'язані один з одним системи. За допомогою E-подачі можна подати документи до суду, а переглянути підсумки закритих справ можна на сайті місцевої некомерційної (але і не державної) організації - Канадського інституту правової інформації (канадський інституту правової інформації).
 
Великобританія. Суди ведуть діловодство в двох форматах - від паперових носіїв ніхто відмовлятися не поспішає.
 
Італія. Від «паперу» відмовилися лише в окремих містах, та й то не у всіх інстанціях. Пілотна версія Електронної системи цивільного судочинства (ЕСГС) була запущена в Вероні. Зараз ця система не тільки дозволяє заповнювати позовні документи онлайн і забезпечує доступ до електронних копій рішень - всередині неї можна також отримати віртуальні юридичні консультації.
 
Німеччина. Подача документів, їх обробка і навіть винесення вердиктів відбуваються в електронному форматі. При цьому учасникам процесу доводиться платити за персональний ключ. За допомогою «особистих кабінетів» німці навіть можуть письмово вступати в дискусії з опонентами і оскаржувати надані їм документи.