flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Чому поради адвокатів фігурують в реєстрі як громадські організації?

26 липня 2016, 13:37

 Як відомо, раніше Рада адвокатів України створив спеціальну комісію для перевірки органів адвокатського самоврядування міста Києва, яка встановила, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва є громадською організацією і Нібито Не може бути легітимним органом адвокатського самоврядування саме через Цією записи в реєстрі. Хоча, згідно з Положенням, це орган адвокатського самоврядування, і ніяких вказівок в реєстрі громадських об'єднань на цю організацію немає. «В результаті з використанням цього казусу була поставлена під сумнів легітимність свідоцтв більше 2 тис. адвокатів, які отримали їх за останні п'ять років. Це величезна проблема, і якщо вона буде розвиватися, то стане проблемою не тільки адвокатів, а й їхніх клієнтів », - розповів« Судово-юридичної газети »член Ради адвокатів міста Києва, член Громадської ради при Мін'юсті Дмитро Лошаков.

 
Як з'ясувалося, в електронній системі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні специфічний код організаційно-правової форми (ОПФ) і види діяльності органів адвокатського самоврядування. Вірніше, вони відсутні саме в програмі. «Ще в 2014 році був прийнятий класифікатор, де вони були передбачені. Він набув чинності 1 січня 2015 року, але Міністерство юстиції зволікав до цього часу з включенням їх в програму. На перший погляд, це чисто технічне питання. Але як результат, частина органів адвокатського самоврядування вказані в реєстрі як громадські організації, частина - як державні установи або комунальні заклади. Загалом, повний хаос. І не було б проблем, але, на жаль, в органах адвокатського самоврядування немає єдності, йде певна взаємна боротьба, тому даний казус в реєстрі був використаний такий спосіб », - зазначив він.
 
Саме тому 25 квітня 2016 року головою Ради адвокатів міста Києва було подано звернення до Міністерства юстиції з проханням негайно включити в комп'ютерну програму відповідні коди організаційно-правових форм. На жаль, відповідь на це звернення було отримано лише 10 червня. У «добрих» традиціях бюрократизму, він був таким: «Надано доручення Державному підприємству« Інформаційно-ресурсний центр »вирішити це питання».