Як відомо, у багатьох країнах світу системи електронного суду вже давно успішно функціонують, а в нашій державі поки тільки використовуються окремі елементи електронного документообігу.
Експерти стверджують, що для запуску такого проекту на даний момент недостатньо фінансування.
З іншого боку, лунають думки, що введення електронного суду не тільки швидко окупить себе, а ще й дозволить заощадити чимало бюджетних коштів.
Експерти дуже активно беруть участь в розробці і аналізі системи електронного суду. Примітно, що це вже навіть напрацьовані пропозиції щодо вдосконалення цієї системи. Наприклад, фахівці вказують на такі нюанси:
- Через що мають місце помилок в написанні ПІБ учасників процесу з'являються перешкоди в отриманні інформації;
- Необхідно ввести пріоритет ID громадянина (ІПН, номер паспорта) перед його ПІБ, що дозволить досягти наступних переваг:
• розшириться інформаційна обізнаність громадян щодо їхніх справ;
• зменшиться кількість скарг і справ, де сторони не повідомлені про дату і час судових засідань;
• скасується плутанина в написанні, вимові та пошуку по ПІБ. Проблема помилкового написання ПІБ зніметься сама.
Щоб зняти питання поінформованості суду про наявність факту повідомлення про дату і час судового засідання, при відкритті карти певного справи до відповідного суду повинно автоматично відправлятися повідомлення про те, що особа вважається повідомленою про дату і час судового засідання, яке буде друкуватися і долучатися до матеріалів виробництва ,
Можна вирішити також питання відсутності інформації про сплату судового збору та самостійному виконанні покарань та стягнень у вигляді штрафів. В умовах прийнятного рівня розвитку інтернет-банкінгу розміщувати реквізити для оплати судового збору та адміністративних штрафів на сайті кожного з судів України немає необхідності. Досить розмістити кнопку «Оплатити», функціонал і безпеку транзакцій якої будуть забезпечені відповідним банком. При цьому електронна квитанція по захищених каналах банку повинна спрямовуватися учаснику процесу, в суд, в виконавчу службу і т.п.
Також експерти відзначають, що отримання електронних копій процесуальних документів продуктивно, але поза систематизації і прив'язки до конкретного виробництва.