flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Перспективи Антикорупційного суду оцінив директор Національного антикорупційного бюро А. Ситник

06 липня 2016, 09:12

 Навколо ідеї створення Вищого антикорупційного суду вже не перший день йдуть гарячі баталії.

 
Він, начебто, і був впроваджений новим Законом «Про судоустрій і статус суддів», але з деяким «скрипом», що чітко демонструє відсутність чітких механізмів формування його складу та переліку повноважень.
 
Питання про те, як повинні створюватися і функціонувати антикорупційні суди в Україні, був поставлений 30 червня 2016 року в ході експертного круглого столу «Перспективи і практичні механізми впровадження в Україні спеціалізованих антикорупційних судів». У цій зустрічі взяли участь директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, міністр юстиції України Павло Петренко, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироід, глава Комітету Верховної Ради З питань Боротьби з корупцією Єгор Соболєв, член Комітету Верховної Ради З питань ПРАВОВОЇ Політики і Правосуддя Андрій Помазанов , чимало як вітчизняних, так і іноземних експертів, представників громадських організацій різного рівня - в загальному, все, крім діючих суддів.
 
Організатори заходу - «Transparency International Україна» і «РПР» - представили свою концепцію створення антикорупційних судів і заявили, що готовий закон про антикорупційне суді потрібен вже до вересня, щоб робота, що проводиться НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою, мала логічне завершення. Однак, варто зазначити, що вже зараз справами Національного антикорупційного бюро відповідно до територіальної підсудності займається Солом'янський райсуд міста Києва. У зв'язку з цим деякі представники судової системи вважають, що створювати окремий суд нема чого. Позиція ж Мін'юсту і названих вище політичних сил однозначна: приймати рішення у справах, розслідуваних НАБУ і ін. новоствореними органами, повинні абсолютно нові судді.
 
Як зазначив Артем Ситник, який спочатку сприймав ідею створення антикорупційних судів зі стриманим скептицизмом, «після того, як ми почали серйозні затримання, і перші справи надійшли до суду, ми побачили, що термінової проблемою все-таки є впровадження спеціалізованого підходу». Він також підкреслив, що компетенція нового суду повинна охопити найбільш болючі точки українського суспільства. «Я чую думки, що ВАСК повинен розглядати тільки справи НАБУ, але не можу з цим погодитися, оскільки великий обсяг справ, пов'язаних з корупцією, буде і у Державного бюро розслідувань. Крім цього, активізувала роботу Генпрокуратура щодо притягнення до кримінальної відповідальності чиновників вищого рангу », - сказав він.
 
Втім, за словами директора НАБУ, потрібно спочатку передбачити гарантії незалежності та захист працівників судів, визначитися з компетенцією антикорупційного суду, а потім вже розробляти відповідний законопроект, оскільки зараз наше законодавство до цього не готове.