В кінці минулого тижня 23 червня 2016 року, відбулося чергове засідання Ради З питань судової адміністрації ПРИ Реформи ПРЕЗИДЕНТА.
Цього разу на обговорення було винесено проект Закону «Про Вищу раду правосуддя», який необхідно буде прийняти в зв'язку з внесенням змін до Конституції в частині правосуддя.
Даний проект виявився в розпорядженні «Судово-юридичної газети».
Дисциплінарне провадження починається за скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, поданої відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів». Член дисциплінарної палати, певний для попередньої перевірки (доповідач), вивчає скаргу і за відсутності підстав для її повернення збирає в разі потреби інформацію, документи і т.д., складаючи мотивований висновок з пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Після цього дисциплінарна палата розглядає висновок доповідача без виклику судді і особи, яка подала скаргу, і за результатами розгляду приймає рішення про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарної справи.
Рішення про відкриття оскарженню не підлягає, а якщо прийнято рішення про відмову, то член дисциплінарної палати, незгідний з таким рішенням, може вимагати передачі його на затвердження Вищою радою правосуддя.
Розгляд дисциплінарної справи проводиться на відкритому засіданні дисциплінарної палати за участю судді, скаржника та їх представників. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні суддя може заявити клопотання про перенесення розгляду, але повторна неявка, незалежно від причин, вже не є перешкодою для розгляду справи. Під питанням поки положення про те, що якщо в процесі розгляду дисциплінарна палата прийде до висновку про наявність дисциплінарного проступку в діяннях інших суддів, то вона може прийняти рішення про відкриття відносно них дисциплінарної справи за власною ініціативою.
За результатами розгляду справи дисциплінарна палата простою більшістю голосів приймає рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності або про відмову в такому. У цьому рішенні палата може встановити і порядок його виконання. Суддя має право оскаржити рішення дисциплінарної палати до Вищої ради правосуддя, а скаржник отримує таке право лише за наявності відповідного дозволу палати. Подача скарги на рішення дисциплінарної палати про притягнення судді до відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення. З дня прийняття палатою рішення про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення судді суддя автоматично відсторонюється від здійснення правосуддя.
Відзначимо, що за підсумками розгляду скарги на рішення палати Вища рада правосуддя має право скасувати рішення як повністю, так і частково, ухваливши нове.