flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Процедура притягнення до відповідальності суддів у Вищій раді правосуддя

04 липня 2016, 08:30

 В кінці минулого тижня 23 червня 2016 року, відбулося чергове засідання Ради З питань судової адміністрації ПРИ Реформи ПРЕЗИДЕНТА.

 
Цього разу на обговорення було винесено проект закону «Про Вищу раду правосуддя», який необхідно буде прийняти в зв'язку з внесенням змін до Конституції в частині правосуддя.
 
Даний проект виявився в розпорядженні «Судово-юридичної газети».
 
Для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів Вища рада правосуддя створює дисциплінарні палати з числа членів Ради, в які входять, як мінімум, по 4 людини, з яких не менше 2 повинні бути суддями або суддями у відставці.
 
Згідно ст. 28 проекту, створюється служба дисциплінарних інспекторів, яка формується з осіб з повною вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності в сфері права більше 5 років. Щодо статусу таких інспекторів і порядку призначення їх на посади поки йдуть дискусії: пропонується, щоб інспектори не були держслужбовцями, їх статус та особливості роботи визначалися «Положенням про інспектора Вищої ради правосуддя», а призначалися вони главою Ради з урахуванням пропозиції відповідного члена.
 
Засідання Вищої ради правосуддя і його палат проводяться відкрито за винятком випадків наявності визначених законом підстав для проведення закритих засідань. Рішення про проведення закритого засідання приймається більшістю від складу Вищої ради правосуддя або відповідної палати. Засідання Ради або його палати є повноважним, якщо в ньому беруть участь більшість складу Ради або палати. Рішення при цьому приймаються більшістю голосів учасників засідання, якщо інше не передбачено законом.
 
Під питанням залишається поки і процедура оскарження рішень Вищої ради правосуддя. У ст. 35 проекту пропонується, щоб рішення Вищої ради правосуддя, прийняте в її пленарному складі, могло бути оскаржене до Верховного Суду протягом 30 днів з дня прийняття, однак таке оскарження не зупиняє виконання рішення. Крім того, зазначено, що рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя оскаржується до Вищої ради правосуддя, який розглядає таку скаргу в пленарному складі.