Попередній тиждень для одного зі столичних судів закінчилася трагедією - згоріла частина Солом'янського районного суду міста Києва. Одна з версій - підпал. Більш того, знімальній групі телеканалу «Право ТВ», яка прибула в суд на інтерв'ю з суддею-спікером вже після цих подій, 14 червня 2016 року, вдалося зафіксувати, як охоронець суду (!) Виносить із приміщень цінні речі (нагадаємо, в зв'язку з ліквідацією спецпідрозділу «Грифон» безпеку в судах зараз, по суті, ніким не забезпечується).
А не так давно, на початку червня, в цьому ж суді при слуханні справи щодо представниці радикальної течії Віти Заверухи, яку судять за причетність до розстрілу міліціонерів на заправці під Києвом, в суддів з натовпу людей, що знаходилися в залі, летіли різні предмети. Це приклад загальної картини безпеки суддів тільки в одному суді.
Є й інші приклади. Так, за десять днів до оголошення вироку росіянам Євгенію Ерофееву і Олександру Александрову було підпалено кабінет головуючого у цій справі Голосіївського райсуду Судді міста Києва Миколи Дідика.
Не менш напружена ситуація спостерігається при розгляді резонансних справ і в інших областях, зокрема, в Одеській.
Однак, з боку влади - народних депутатів, Міністерства юстиції та ін. не прозвучало ні слова про те, як після судової реформи буде діяти механізм щодо забезпечення безпеки і незалежності суддів, відібраних уже в нову систему.
Зокрема, міністр юстиції Павло Петренко в ході передачі «Свобода слова» на ICTV напередодні прийняття нового Закону «Про судоустрій і статус суддів» 30 травня 2016 роки так і не зміг відповісти на запитання кореспондента «Судово-юридичної газети», які запобіжники передбачені для захисту представників Феміди від незаконного втручання в їх діяльність, політичного тиску, загрози життю.
Що ж, відповімо самі: в новий закон фактично перенесені норми з попередньою редакцією, які, якими б хорошими не були на папері, механізмом реалізації не підкріплені.