flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Від ефективної роботи апарату судів залежить якість роботи всієї судової системи, - С. Прикордонний

21 червня 2016, 14:47

 Протягом вже досить довгого часу працівники апарату судів в прямому сенсі цього слова ведуть боротьбу за своє право на гідний рівень заробітної плати.

 
Як показує практика - зі змінним успіхом. Тільки в минулому році було близько 200 колективних звернень - аж до позовів, - поки питання з оплатою праці врегулювали. На жаль, ненадовго.
 
У травні 2016 року року, після того, як набула чинності постанова Кабміну №292 від 6 квітня 2016 року, згідно з яким розміри посадових окладів працівників апарату місцевих судів істотно знижуються, відкриті листи та колективні звернення працівників апарату судів знову почали надходити. Хоча, такі звернення, як відзначають самі працівники апарату, є, скоріше, одним з доступних засобів привернення уваги до складного питання, а не виходом із ситуації. Більш дієвим способом захисту прав, на їхню думку, є звернення з позовом до суду.
 
Своєю позицією в цьому питанні з «Судово-юридичної газетою» поділився президент Першої правової медіагрупи Святослав Пограничний.
 
«Від ефективної роботи апарату судів залежить якість роботи всієї судової системи. Адже саме на плечі співробітників апарату лягає маса завдань щодо забезпечення здійснення правосуддя, а розмір заробітної плати працівників апарату суду в сьогоднішніх реаліях зі стрімким зростанням цін на комунальні послуги і товари першої необхідності не тільки не забезпечує належний рівень їх життя і суперечить вимогам часу, а й , найголовніше, не відповідає тим обсягам роботи та відповідальності, які лягають на держслужбовців; принижує їх гідність і зводить нанівець всі очікування працівників на належне ставлення і оцінку їх праці. Таким чином, проблема з їх заробітною платою - це нагальна проблема всієї системи, і не тільки судової.
 
Відомо, що не так давно працівники апарату судів звернулися з листами до президента, спікера парламенту, прем'єр-міністру, де, зокрема, вказували на позитивний момент, який був закладений в законопроекті №4180: в запропонованій редакції статті Закону «Про судоустрій і статус суддів »було зазначено, що розмір посадового окладу працівника апарату суду, посаду якого віднесена до нижчої за умовами оплати праці посади держслужби, встановлюється в розмірі 0,3 посадового окладу судді відповідного суду. Розмір посадових окладів інших працівників апарату суду пропонувалося збільшити на відповідний коефіцієнт пропорційно посадових окладів працівників таких же судів, посади яких віднесені до попередньої за умовами оплати праці групі посад державної служби. Однак, в прийнятій 2 червня 2016 року нової редакції Закону «Про судоустрій і статус суддів» цих норм не виявилося.
 
У розрізі відбувається судової реформи, за умови ліквідації та реорганізації судів, багато працівників судів можуть залишитися без роботи. Хто прийде на їхнє місце, питання відкрите. Адже коли ліквідується суд, ліквідується і апарат. Очевидно, законодавці повинні звернути увагу на цю проблему, адже найближчим часом судовій системі може загрожувати колосальний відтік кадрів, причому саме професійних ».