В середині травня працівники апарату судів почали звертатися до президента, спікера Верховної Ради, прем'єр-міністра та голови Державної судової адміністрації з відкритими листами, в яких просили вжити конкретних заходів для вирішення ситуації з нарахуванням і виплатою заробітної плати.
Відомо, що ця проблема торкнулася і консультантів судів, яких, крім іншого, ще й знизили, віднісши до дев'ятої групі посад держслужби по групах оплати праці.
У Державній судовій адміністрації про проблему з фінансуванням працівників апарату знають. Більш того, запевняють, що зарплату працівників судів, можливо, ще вийде збільшити.
Так, голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк прокоментував ситуацію, що склалася.
«Що стосується працівників апарату, то ви знаєте, що був Закон« Про забезпечення права на справедливий суд ». Ми закріпили заробітні плати на рівні даного закону. Потім була постанова Кабінету Міністрів, яким були затверджені посадові оклади.
На жаль, коли був прийнятий Закон «Про державну службу», всіх держслужбовців вирівняли, і вони виявилися в однакових умовах. Можливо, це і правильно.
Однак, що стосується посадових окладів, то за останні чотири місяці працівники апарату отримували заробітну плату, в цілому по системі, в розмірі близько 6 тис. грн. Ми будемо робити все можливе, щоб, незалежно від того, що складові заробітної плати помінялися, зберегти цю заробітну плату. Можливо, до кінця року вийде її ще й збільшити », - підкреслив голова Державної судової адміністрації.
Що ж, залишається сподіватися, що ситуація з фінансуванням працівників апарату суду дійсно вирішиться - навіть незважаючи на те, що новим Законом «Про судоустрій і статус суддів» дане питання не врегульоване.