flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

П. Порошенко про судову реформу: кадри, зарплата і деполітизація

01 червня 2016, 09:35

 Рада з питань судової реформи при Адміністрації Президента схвалив нові пропозиції щодо реформування судової системи України.

 
Так, скоро можуть бути ліквідовані вищі спеціалізовані суди, з'явитися нові антикорупційні суди, а в єдиному Верховному Суді з'являться шість судових палат замість чотирьох.
 
Судді в них будуть відбиратися виключно за конкурсом, а доступ до професії судді в апеляційній і касаційній інстанціях може бути відкритий для юристів, ніколи раніше не працювали в суді.
 
Вже 2 червня 2016 року парламентська більшість може підтримати запропоновані зміни разом зі змінами до Конституції в частині правосуддя.
 
Відзначимо, що засідання Ради проходило під головуванням президента Петра Порошенка. Глава держави зазначив, що проектом пропонується формування триланкової судової системи і створення Верховного Суду, в який через конкурс будуть призначені чесні судді, адвокати та науковці.
 
«На сьогоднішній день відбувається деполітизація судочинства. Верховна Рада, політичні партії, нарешті, не матимуть жодного впливу на призначення суддів. Президент теж позбавляється цього права. У нього залишаються лише церемоніальні функції », - сказав Петро Порошенко.
 
Він зазначив також, що, незважаючи на те, що судова реформа є складовою умов співпраці з Міжнародним валютним фондом і ЄС, в питанні її проведення наша держава повинна керуватися, в першу чергу, власними інтересами. «Це потрібно робити незалежно від того, чи є це вимогою МВФ чи ні; чи є це вимогою безвізового режиму чи ні. Ми це робимо не для європейців, безвізового режиму, МВФ, не заради кредитів. Ми це робимо для України », - сказав президент.
 
За словами Глави держави, законопроект «Про судоустрій і статус суддів» також передбачає підвищення рівня оплати праці суддів.
 
«Я впевнений, що для суддів, які успішно пройдуть кваліфікаційне оцінювання, а також тих, які будуть набрані за новим конкурсом, проект закону передбачає суттєве підвищення посадових окладів. Це також дуже важлива складова реформи, щоб ми не натикалися на граблі колишніх помилок, коли оголошуємо чесний конкурс, намагаючись набрати прокурорів з зарплатою в 1800 грн., А потім дивуємося, чому адвокати і провідні юристи в цьому конкурсі не беруть участь », - сказав він .
 
Крім цього, президент підкреслив, що докладе максимум зусиль для прийняття змін до Конституції в частині правосуддя. Ці зміни обговорюються не тільки в рамках коаліції в парламенті, а й з представниками всіх депутатських фракцій і груп, громадськістю. «Зміни до Конституції - не питання коаліції. Це питання всієї Верховної Ради і всього українського народу », - підкреслив Глава держави. Він пропонує, щоб судова реформа була проголосована вже в червні.