flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Нюанси судової реформи розкрив спікер парламенту А. Парубій

18 травня 2016, 11:23

 Останнім часом часто виникає почуття, що судова, виконавча і законодавча влада існують в паралельних світах. Останні дві гілки влади приймають закони і дають розпорядження, щоб відзвітувати перед іноземними партнерами. В суть того, як далі реалізуються прийняті норми, вони не вникають, але часто нарікають, що звітувати нема про що, тому що реалізувати реформи їм заважає судова влада.

 
При цьому окремі зміни постійно є предметом торгу, суть якого зводиться до бажання мати якомога більш потужні важелі контролю над судовою системою.
 
Чергове випробування для Феміди готується в законопроекті №4180 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів».
 
Наше видання вже провело детальний аналіз законопроекту.
 
Виникає питання: чому першочерговим завданням є прийняття законопроекту №4180, а не змін до Конституції? Чи не є цей проект «страховкою» на випадок провалу голосування за внесення поправок до Основного Закону?
 
«У мене була довга розмова з Оксаною Сироід і Русланом Сидоровичем. Я ставив їм питання, чи можливо набрати більшість при голосуванні за зміни до Конституції. І вони підтвердили, що можна вийти на 300 голосів. Ми домовилися, що зробимо все можливе, щоб вийти на цей результат », - розповів Андрій Парубій.
 
«Найскладніша точка в переговорах з депутатами - перехідний період в два роки (залишається перехідний період, протягом якого президент ще буде мати право переводити суддів з одного суду в інший, але через два роки після вступу закону в силу робити це буде вже Вища рада правосуддя прим. ред.). Багато політичних сил остерігаються, що за ці два роки, поки не буде введена норма про самоврядування суддів, одна з гілок влади може розставити своїх людей і тим самим впливати на судову систему.
 
Ті закони, які зараз готуються (мається на увазі законопроект №4180 - прим. Ред.) - Це застереження для того, щоб цього не сталося, щоб переатестація проводилася незалежною комісією, щоб вона мала істотний вплив і громадськості, і депутатів Верховної Ради », - підкреслив спікер парламенту.