16 травня 2016 року, в м Вінниця, в Будинку адміністративних судів відбувся круглий стіл на тему: «Судова практика: вплив на суддівську кар'єру». Про це повідомляє прес-служба ВРЮ.
Мета заходу - обговорення судового і суддівського іміджу через призму судової практики, її ролі в забезпеченні принципу правової визначеності та впливу на формування професійної кар'єри судді.
Участь в роботі круглого столу взяли представники Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України, а також судді Окружного адміністративного суду міста Києва, Чернівецького та Вінницького окружних адміністративних судів, вчені, юристи-практики. Вища рада юстиції на заході представив заступник голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов.
«Кожне спілкування з суддями підвищує їх впевненість і знання», - зазначив заступник голови Вищої ради юстиції Олексій Муравйов. Він акцентував увагу на діючому механізмі кваліфікаційного оцінювання суддів, важливості їх професійної підготовки, освітнього рівня і практичних навичок. Також розкрив ракурси, в яких судові рішення підлягають оцінці ВРЮ в ході дисциплінарного провадження, підкресливши важливість належної аргументованої мотивації судового рішення.
В ході круглого столу учасники обговорили проблеми впровадження стійкої судової практики, її узагальнення, аналізу та застосування, необхідність дотримання правових позицій Верховного Суду України при написанні судових рішень судами різних інстанцій та спеціалізацій та інші питання, що виникають в діяльності суддів.
Підводячи підсумки круглого столу, голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин зазначив: «Я вірю і переконаний в тому, що саме завдяки принциповій і послідовній діяльності та комплексному підходу до судової реформи з боку різнопрофільних висококваліфікованих фахівців, які разом і утворюють судову систему, ми в змозі побудувати сильну і незалежну судову гілку влади, яка зможе реально захистити людину. Упевнений, що ми зможемо досягти своєї мети і довіряти судам. Адже в кінцевому підсумку саме довіра громадян - це особливий джерело сили судової влади і показник її ефективності ».