Верховний Суд прийшов до висновку, що в разі, якщо страхувальник або водій застрахованого транспортного засобу, який спричинив ДТП, не було повідомлено у встановлені терміни страховика про настання такої події, в результаті чого у останнього виникли необґрунтовані виплати, то після виплати страхового відшкодування страховик має підстави для регресного позову до страхувальника.
Разом з тим при наявності підтверджених документально поважних причин відсутності повідомлення підстав для стягнення страхового відшкодування в порядку регресу немає.
Про це йдеться в Постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду від 30 березня 2016 року №6-186цс16.
Так, підпунктом 33.1.4 п. 33.1 ст. 33, підпунктом «г» підпункту 38.1.1 п. 38.1 ст. 38 Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, - 2012 рік) встановлено обов'язок особи невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, письмово повідомити страховика про настання ДТП. Такий обов'язок встановлена законодавством для надання страховику можливості перевірити обставини ДТП власними силами і запобігти необгрунтованим виплати.