Внесення змін до процесуального законодавства є певним кроком на шляху проведення судової реформи. Робочою групою з реформування процесуального законодавства, яка створена Радою з питань судової реформи при президенті України, розроблені проекти змін до трьох процесуальних кодексу - Господарський, Цивільний та адміністративного судочинства.
Своєю позицією в питанні внесення змін до процесуального законодавства з «Судово-юридичної газетою» поділився заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов.
«Я вважаю, що насправді оновлення судової системи має бути комплексним, а проблеми, які там існують, також потрібно вирішувати комплексно. Це не тільки люди, які там знаходяться, але і процедурні питання.
Ми дивимося на це питання з різних сторін. Міністерство юстиції, як головний законодавець у виконавчій владі і уряді, дивиться на ці зміни в усіх напрямках - з боку як організації судової гілки влади, так і права, яке застосовується, - процесуального або матеріального.
На сьогоднішній день процесуальні кодекси напрацьовуються в Раді з питань судової реформи, де Міністерство юстиції представлено як одна зі сторін, і ми разом з іншими представниками спільно вирішуємо це питання. Ми підтримуємо ідею переглянути процесуальне законодавство і знайти спільне розуміння того, яка модель працює найкращим чином », - підкреслив заступник міністра.