flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Як уберегтися від «чорних» нотаріусів?

22 квітня 2016, 09:32

 Ще зовсім недавно українська громадськість наполягала на тому, що всі існуючі реєстри, в які стікається інформація про майно, права і активах населення, повинні бути відкритими. Це анонсувалося як найдієвіший метод запобігання корупції.

 
Сьогодні, коли проведена велика частина роботи в цьому напрямку, і Міністерство юстиції дало доступ більш ніж до десятку основних реєстрів, українці схаменулися, тому що побачили в цьому цілий ряд ризиків. ЗМІ вже кишать повідомленнями про те, що за допомогою «чорних нотаріусів» українців позбавляють власності.
 
Своєю позицією в цьому питанні з «Судово-юридичної газетою» поділився заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.
 
«За всіма випадками рейдерських захоплень, з якими зіткнулася Комісія з розгляду скарг на дії державних реєстраторів, заяв на дії нотаріусів було не більше 10%. Тому, що стосується боязні «чорного нотаріуса», то вона, на мій погляд, перебільшена.
 
Ми допускаємо, що, можливо, десь є нотаріуси, які готові за винагороду порушити закон, не побоюючись відповідальності, але це поодинокі випадки.
 
З усіх скарг, які приходили до нас, дуже приблизно під цей термін підходив лише один нотаріус, щодо якої прийнято сьогодні заходи, але поки обставини до кінця не з'ясовані.
 
Можу відзначити, що якщо хтось помітив, що його майно неправомірно перейшло до іншої особи, то він може звернутися до нас в Комісію. Такі скарги ми розглядаємо протягом 30 днів. У той час, як таку ж скаргу суд розглядатиме від шести місяців до року », - підкреслив заступник міністра юстиції.