Впровадження електронного документообігу в тій чи іншій формі у вигляді усталеної і повсюдної практики в комерційних і державних колах в багатьох країнах світу свідчить те, що технологічний розвиток змушує по-новому поглянути на звичні процедури. Вони можуть стати ефективніше, практичніше, навіть дешевше - або принести з собою безліч проблем, як і будь-яке нововведення.
З одного боку, в законодавстві України вже передбачені основи для ведення електронного документообігу. Це діючі Закони України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг». Також діє ряд специфічних приписів, що стосуються подання звітності до податкових органів та оформлені у вигляді наказів Державної фіскальної служби і нормативних актів Мінфіну.
З іншого боку, в судочинстві інститут електронного обігу поки не реалізований повною мірою, і судді зазвичай очікують отримання паперового примірника документа. Разом з тим в кримінальному процесі на даний момент є можливість проведення відеоконференції з учасником судового процесу, і ці норми КПК України вже починають активно застосовуватися.
Елементами «електронного суду» можна назвати також систему автоматизованого електронного розподілу справ і обов'язкову публікацію судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень (працює в електронному вигляді і забезпечує доступ до рішень не тільки сторонам, а й іншим суб'єктам). Серед електронних сервісів сайту «Судова влада України» є можливість оплатити судовий збір онлайн, отримати інформацію про стан розгляду судових справ. Дається також опис послуг з відправлення SMS-повідомлень (повісток) учасникам судового засідання, відправлення учасникам процесу по електронній пошті процесуальних документів, отримання доступу до інформації у справах про банкрутство.
На думку заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, судочинство необхідно максимально перевести в електронну форму, щоб в суді зберігалися тільки оригінали документів, які необхідні для перевірки достовірності тих чи інших доказів. В ідеальному варіанті суд не буде займатися паперовою роботою взагалі. Це скорочує витрати, оскільки потрібно менше працівників апарату і немає необхідності нести витрати на пошту, бензин і транспортні засоби, щоб возити справи між судами. Він вважає, що застосування електронного судочинства забезпечить максимальну прозорість процесу, а будь-який його учасник зможе побачити будь-який процесуальна дія в «реальному часі», отримавши відповідне повідомлення. Крім цього, процес істотно спрощується, а можливості для зловживань в ньому обмежуються. Немає можливості затримати передачу справи або видачу судового наказу, бо для будь-якого боку доступна інформація про вчинені процесуальні дії з точністю до хвилини.