flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Влада знаходить кошти, економлячи на забезпеченні належного правосуддя

04 березня 2016, 13:30

 В даний час уряд України не втомлюється щодня нагадувати про фінансову кризу і складну економічну ситуацію в країні. У пошуках шляхів вирішення накопичених проблем керівники держави придумують нові схеми, що дозволяють заощадити на громадянах. Найбільш уразливими, як завжди, виявляються діти і пенсіонери. Останні для держави, по-видимому, виявилися «відпрацьованим матеріалом», оскільки першість в розряді антисоціальних законів впевнено утримують саме ті акти, які стосуються пенсійного забезпечення українських громадян.

 
Поборотися за свої права і гарантії вирішили представники судової влади, яких, як відомо, також торкнулися деяких антисоціальні норми. Стосуються вони обмеження граничного розміру довічного грошового утримання суддів у відставці та зміни процентної ставки, виходячи з якого обчислюється розмір довічного грошового утримання. І якщо дані зміни спочатку позиціонувалися як тимчасові, то сьогодні вже стає зрозуміло, що немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. А це, на думку володарів мантій, може істотно позначитися на якості правосуддя. Крім цього, через розбіжності в законах на сьогоднішній день є безліч прецедентів, коли Пенсійний фонд відмовляє суддям у відставці, які не досягли пенсійного віку, в будь-якої виплаті з двох позначених в законодавстві.
 
Прокоментувати ситуацію взявся Павло Кондик, екс-заступник голови Державної судової адміністрації.
 
«Коли в минулому році Верховна Рада України прийняла закон, яким було передбачено позбавлення пенсійних виплат певних категорій державних службовців, то це було обгрунтовано, оскільки йшла війна, були великі витрати. Але потім закон, що позбавляє осіб, які перебувають на держслужбі, пенсій, був прийнятий знову. У пенсіонерів, в т.ч. суддів у відставці, які ще працюють на державній службі, забрали пенсії, обклали їх податком, військовим збором. Це відбувається в той час, коли держава виділяє 391 млн грн. для державного фінансування статутної діяльності політичних партій. Навіть у кращі часи, ніж зараз, ніколи не приймалися такі рішення. Я дуже сподівався, що Верховна Рада прийме зважене рішення, але цього не сталося », - зазначив Павло Кондик.