flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дзержинський районний суд м. Харкова

Україна була і залишається лідером за зверненням громадян до Європейського суду з прав людини, - Я. Романюк

10 лютого 2016, 13:57

 Про це заявив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк на прес-конференції, яка відбулася в понеділок. Він зазначив, що «Україна була і залишається лідером за зверненням громадян до ЄСПЛ, але в основному, дані заяви визначаються ЄСПЛ як неприйнятні».

 
На підтвердження своїх слів Ярослав Романюк зазначив, що в 2014 році більше 92% всіх заяв, які надходили від громадян України, були визнані неприйнятними. В цілому, за словами Ярослава Романюка, на розгляд ЄСПЛ станом на 31 грудня 2014 роки українці подали 57 003 заяви, але тільки 4 734 з них ЄСПЛ прийняв до розгляду. Решта були визнані неприйнятними.
 
«На кінець 2015 року на розгляді Європейського суду з прав людини було 64 850 справ, з них 13 850 справ - заяви проти держави Україна наших громадян. На сьогодні частина заяв, поданих від України, становить 21,4%. Тобто, свого роду, Страсбурзький суд погодився з тим, що українські національні суди застосували норму права відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод, тому втручатися в це суду потрібно », - зазначив Ярослав Романюк.
 
Що стосується порушень, які констатує ЄСПЛ в тих заявах, які прийнято до розгляду, як зазначив Голова Верховного Суду України, протягом 2015 року ЄСПЛ направив 8 763 заяви Уряду України для того, щоб воно дало свої роз'яснення щодо заяв. З цієї кількості не більше ніж 8 тис. Стосувалися скарг громадян України на невиконання рішень національних судів.
 
Крім цього, Ярослав Романюк звернув увагу на те, що за виконання рішень судів в Україні відповідає Міністерство юстиції, а не судові інстанції. За словами Я. Романюка, наведені аргументи говорять про те, що українські суди виносили рішення належним чином.