На пленарному засіданні Конституційного Суду по розгляду внесеного проекту на предмет відповідності його норм положенням Конституції Голова Вищої ради юстиції І. Бенедисюк більш детально зупинився на положеннях законопроекту, які стосуються очолюваного ним органу. «Зрозуміло, що заміна назви« Вища рада юстиції »на« Вищої рада правосуддя "не звужує права громадян і суддів. На перший погляд здається, що нічого не змінюється. Але з урахуванням наділення Вищої ради правосуддя новими повноваженнями і делегування йому функцій інших органів влади зміна його назви є дійсно наповнює логічною ». За словами глави ВРЮ, розширені повноваження Вищої ради правосуддя зміцнять його інституційну спроможність і незалежність судових органів.
Доповідач також підкреслив, що в останні роки звільнення суддів Верховною Радою не завжди відбувається своєчасно, то ж простежується і в питанні призначення суддів на посади після закінчення 5-річного рядок. Наділення даними функціями Вищої ради правосуддя, на його думку, є безумовно позитивним моментом, тому ці дії будуть відбуватися вчасно і на належному рівні. І. Бенедисюк також підкреслив, що існують деякі побоювання з приводу того, «чи не стане цей орган сховищем деяких корпоративних інтересів», але висловив упевненість, що такого не станеться.
Голова ВККС С. Козьяков у своєму виступі наголосив на важливості прийняття запропонованих змін до Конституції. Він підкреслив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів уважно вивчила законопроект і вважає, що його прийняття не матиме наслідків, пов'язаних з позбавленням або обмеженням прав і свобод людини і громадянина, ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України. Як позитивну сторону проекту він підкреслив, що цим його нормам передбачено створення Вищої ради правосуддя як органа, незалежного від політичного впливу, який буде відповідати за суддівську кар'єру і вживати заходів щодо забезпечення незалежності суддів. Важливими позитивними моментами, на його думку, є також усунення дублювання повноважень органів в системі судової влади і підвищення вимог і професійних стандартів для суддівського корпусу.
Зазначив глава ВССК і той факт, що законопроект передбачає приведення системи реформування суддівського корпусу у відповідність з висновками Венеціанської комісії, зокрема щодо недопущення автоматичного звільнення всіх суддів і врегулювання питання про терміни повноважень діючих суддів. Крім цього, за його словами, проект закріплює деполітизацію процесу формування суддівського корпусу шляхом передачі певних повноважень Президента і Верховної Ради щодо обрання, призначення, переведення і звільнення суддів Вищій раді правосуддя. Такий підхід відповідає висновком №18 (+2015) Консультативної ради європейських суддів «Позиція судової влади та її відносини з іншими гілками державної влади в умовах сучасної демократії».