2015 рік пройшов під прапором реформування. Це торкнулося і системи правосуддя. Зміна статусу працівників апарату з прийняттям Закону «Про державну службу», прийдешні зміни до Конституції в частині правосуддя, затверджений «Порядок і методологія оцінювання суддів» були знаменними подіями року, що минає.
12 лютого - прийнятий Закон «Про забезпечення права на справедливий суд».
3 березня - Указом Президента України створена Конституційна комісія.
4 березня - Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт трьох суддів Печерського районного суду Києва: Сергія Вовка, Віктора Кицюка та Оксани Царевич.
12 березня - Рада суддів України на розширеному засіданні прийняв ряд рішень: зазначив, що обшуки 16-17 лютого в Окружному адміністративному суді Києва мають ознаки посягання на незалежність органів судової влади; звернув увагу Президента на систематичне порушення гарантій незалежності суду в Україні; звернувся до Генпрокурора щодо перевірки дій співробітників прокуратури, які проводили обшуки, на предмет перевищення ними службових повноважень, а також звернув увагу на необхідність поваги незалежності суду його підлеглими; запропонував голові ВССУ скликати Пленум ВССУ для роз'яснення застосування ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) і ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) КК. Також Рада суддів попросив ВССУ узагальнити практику і зробити роз'яснення з приводу низки питань, пов'язаних з досудовим слідством: обшуком, виїмкою документів, обранням запобіжного заходу.
30 березня - зборами суддів головою Вищого адміністративного суду України обрано Олександра Нечитайло.
31 березня - затверджено персональний склад Конституційної комісії.
2 квітня - Рада суддів ухвалила рішення, в якому зазначається, що відповідно до нового порядку обрання суддів на адміністративні посади голови місцевих, апеляційних та вищих спецсудів, а також їх заступники обираються на посади строком на 2 роки, але не більше ніж на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді. Також РСУ затвердив нову редакцію «Положення про автоматизовану систему документообігу суду». Тим же рішенням №25 Радою створена робоча група з вивчення функціонування систем документообігу Автоматизованих ВСУ, ВССУ та Апеляційного суду Києва з метою впровадження єдиної автоматизованої системи документообігу суду.
2 квітня - головою Вищого господарського суду України обрано Богдана Львів.
6 квітня - створена робоча група Конституційної комісії з питань вдосконалення конституційних основ правосуддя.
15 квітня - головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних Справ обраний Борис Гулько.
16 квітня - Конституційний Суд почав розгляд справи за двома поданнями Верховного Суду і поданням групи народних депутатів щодо конституційності низки положень Закону «Про очищення влади». КСУ належало працювати в атмосфері безпрецедентного в історії України тиску з боку Верховної Ради, виконавчої влади, правоохоронних органів та громадськості.
24 квітня - Пленумом Верховного Суду України обрано заступників голови ВСУ -Валентін Барбара і Марина Клименко.
22 травня - прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати судового збору».
9 червня - відбулося перше засідання Вищої ради юстиції в новому складі. Головою обрано всю Ігор Бенедисюк.
22 липня - Рада суддів України повернув ВККС на доопрацювання «Порядок і методологію кваліфікаційного оцінювання суддів».
3 серпня - в Адміністрації Президента відбувся брифінг, під час якого був представлений проект змін до Конституції України в частині правосуддя, розроблений Конституційною комісією.
17 серпня - голови КСУ, ВСУ, вищих спецсудів, Вищої ради юстиції, ВККС і ДСА звернулися до Президента та Прем'єр-міністра з проханням зобов'язати КМУ прийняти рішення, спрямовані на забезпечення виконання вимог ч. 1. ст. 147 Закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо встановлення працівникам апарату судів посадових окладів у встановленому законом розмірі, а також врегулювання питань оплати праці членів ВРЮ і ВККС.
2 вересня - КМУ прийняв постанову №644, яким унормував оклади працівників апарату судів та членів ВРЮ і ВККС.
4 вересня - Конституційна комісія затвердила проект змін до Конституції в частині правосуддя.
16 вересня - Вища кваліфікаційна комісія суддів України відсвяткувала 5-річний ювілей.
1 жовтня - набуло чинності положення про отримання відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно виключно в електронній формі безпосередньо за запитом судді.
23 жовтня - Венеціанська комісія на своєму пленарному засіданні надала позитивний висновок щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя.
9 листопада - КМУ прийняв постанову «Про забезпечення охорони судів, інших органів та установ судової системи, а також установ судових експертиз». Забезпечення охорони судових органів покладено на підрозділи Національної гвардії та Національної поліції.
12-13 і 24 листопада - відбувся XIII з'їзд суддів України. Протягом трьох робочих днів делегати прийняли ряд рішень і звернень, а також розглянули низку кадрових питань, зокрема вибрали суддю Конституційного Суду України - Віктора Кривенка; двох членів ВККС - суддів ВССУ Тетяну Шилову і ВАСУ Володимира Бутенко; новий склад Ради суддів України. Головою РСУ повторно обрано Валентину Симоненко. Делегати з'їзду прийняли звернення до Президента України, голови ВР і Прем'єр-міністра з приводу забезпечення незалежності суддів. Вони висловили готовність до проведення самоочищення судової системи і підвищенню ефективності судочинства і запропонували органам державної влади, у свою чергу, неухильно дотримуватися міжнародні стандарти та конституційні гарантії незалежності та недоторканності суддів, зокрема, припинити безпідставні знеособлені звинувачення в непрофесіоналізмі та корупції всіх без винятку суддів. Також з'їзд суддів прийняла звернення до громадянського суспільства, де зазначив, що громадяни України та представники судової влади мають єдині цінності і цілі - це сильна незалежна Україна, в якій правосуддя здійснює незалежний суд.
3 грудня - голова ВАСУ Олександр Нечитайло подав заяву про відставку.
10 грудня - Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому Закон «Про державну службу».
11 грудня - Рада суддів України на засіданні, до участі в якому були запрошені і члени ВККС, погодив «Порядок і методологію кваліфікаційного оцінювання суддів», а також положення про порядок складання іспиту та методику його оцінки при проведенні кваліфікаційного оцінювання судді.
22 грудня - Верховна Рада прийняла рішення включити до порядку денного третього сесії парламенту VIII скликання поданий Президентом як невідкладний законопроект №3524 «Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя)» і направити його до КСУ для отримання висновку про відповідність його вимогам ст. 157 і 158 Конституції.