9 грудня 2015 пройшло засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя за участю вісімнадцяти його членів. На порядок денний були поставлені питання затвердження Проектів змін до Конституції щодо правосуддя і децентралізації, які вніс Президент; зміни в основний закон в частині недоторканності депутатів і суддів; законопроекти, спрямовані на реформування виконавчого провадження; зміни Кодексу адміністративного судочинства та Цивільного процесуального кодексу, що розглядаються до другого читання, а також щодо прийняття присяги новим суддів Конституційного Суду та інших проектів законів.
Детальніше з денним порядком засідання Комітету можна ознайомитися тут.
Такий денний порядок підтримали сімнадцять членів Комітету (проти був Андрій Іллєнко).
Першим питанням було розглянуто прийняття суддів Конституційного Суду, обраного від Ради суддів Вікора Кривенка, присяги. Комітет прийняв рішення про рекомендації постанови, яким запропоновано Верховній Раді розглянути це питання о 10.30 на найближчому засіданні, за умови, що згідно з положеннями закону, на засіданні Парламенту буде присутній Президент, прем'єр-міністр і голова Верховного Суду. День такого засідання Парламент повинен буде визначити сам, у зв'язку із зайнятістю графіків вищезазначених осіб. Таке рішення було підтримано всіма вісімнадцятьма членами Комітету.
Наступним були розглянуті законопроекти про внесення змін до Конституції (щодо децентралізації та правосуддя), внесені Президентом, щодо положень Римського статуту і дотично недоторканності депутатів і суддів.
Наталія Агафонова, як глава Підкомітету з питань конституційного законодавства та конституційного судочинства, запропонувала прийняти і рекомендувати Проект змін до Конституції в частині децентралізації. На момент розгляду цього питання до засідання Комітету приєднався Геннадій Ткачук. Комітет рекомендував прийняти Верховній Раді зазначені зміни Конституції щодо децентралізації. Таке рішення підтримало чотирнадцятеро членів Комітету, дві людини було проти, ще три утрималося.
Що стосується Проекту змін Конституції в частині правосуддя, то Наталя Агафонова також запропонувала рекомендувати Верховній Раді включити його в денний порядок третьої сесії і направити до Конституційного суду для отримання висновку. На момент розгляду цього питання до засідання Комітету приєдналася Наталія Новак. Комітет прийняв рішення про рекомендацію цього законопроекту. Таке рішення підтримало одинадцятій членів Комітету, одна людина була проти, ще сім утрималося.
Також Комітетом було відхилено проект закону, внесеного раніше народними депутатами, щодо зізнань положень Римського статуту, оскільки його положення фактично дублюють рекомендовані до цього законопроекти, рекомендовані Комітетом. Таке рішення підтримало сімнадцять членів Комітету, одна людина утримався. Інші не брали участь у голосуванні.
Що стосується розгляду законопроекту зміни до основного закону в частині недоторканності депутатів і суддів, то Комітетом було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді визначитися з подальшою роботою по законопроекту без висновку Комітету. Таке рішення підтримали 15 членів Комітету, дві людини утрималося. Інші члени не приймали участь у голосуванні.
Наступними на порядку денному стояли законопроекти «Про виконавче провадження» та «Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів». Ігор Алексєєв, як глава Підкомітету з питань діяльності органів юстиції та виконання судових рішень, розповів про те, що зазначені проекти законів були розроблені Радою з питань судової реформи при Президентові, внесені Президентом як пріоритетні, і прийняті в першому читанні ще 8 жовтня 2015.
«Після розгляду в першому читанні за дорученням Голови Верховної Ради було створено робочу групу на базі підкомітету. За законопроектом №2506а було внесено 343 правки, а за №2507а - 420 правок. Також було проведено три засідання робочої групи, за результатом яких підкомітет пропонує таблицю до другого читання. Костьольна однієї правки підкомітет не зміг прийти до згоди. У зв'язку з цим пропоную її розглянути на засіданні Комітету », - доповнив Ігор Алексєєв.
На засіданні Комітету було обговорено питання провокує про застосування державними виконавцями під час примусового виконання рішень індивідуальних засобів захисту, в порядку передбаченому Кабміном. Руслан Сидорович зазначив, що зазначена правка не знайшла підтримки на робочій групі, оскільки були застереження про застосування таких засобів захисту державним