30 Листопада відбулася презентація спільної ініціативи Міністерства юстиції та громадських організацій про скасування Господарського кодексу України.
Представники Міністерства юстиції України на чолі з заступником міністра з питань європейської інтеграції Сергієм Пєтуховим, науковці, представники бізнесу, експертних кіл та громадськості обговорили необхідність скасування Господарського кодексу та подальший план дій.
Нагадаємо, що Господарський кодекс України є основою для діяльності системи господарських судів в Україні.
Сергій Пєтухов зазначив, - «Це не означає ліквідацію спеціалізованих судів, у тому числі господарського. Тому що є країни, де немає Господарського кодексу, проте існує спеціалізоване ланка окремих спецсуден. Зокрема в пострадянських країнах існують арбітражні суди. Наприклад, в Білорусії функціонують арбітражні суди без Господарського кодексу - це не є необхідністю ».
Дискусії щодо скасування Господарського кодексу ведуться всі 11 років його існування. В якості аргументів наводяться колізії між положеннями Господарського та Цивільного кодексів України.
В цілому замміністра прокоментував ініціативу скасування Господарського кодексу таким чином: «Господарський кодекс має пострадянську ідеологію. Це пострадянські норми, які пережили незалежність України і досі тримають нас в тому періоді, коли вся економіка була соціалістична, все належало державі, а будь-які підприємства тільки здійснювали функції держави. Цей кодекс незрозумілий Європі. Про це було прямо вказано в рішенні Канадського суду у справі про літак Ан-124 «Руслан», де вони сказали, що не розуміють що це за форма власності. Ці норми - пережиток радянського періоду і це є перешкодою для інвестицій в Україну ».
Як відомо, Господарський кодекс України був прийнятий 16 січня 2003 і введений в дію з 1 січня 2004 року. Він визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами та іншими учасниками відносин у цій сфері.